Atrakcje Turystyczne

Żuławska Kolej Dojazdowa

Żuławska Kolej Dojazdowa to ciekawa atrakcja turystyczna regionu. Cieszą się z niej dzieci, ale i dorośli ją lubią. Żuławska Kolej Dojazdowa działa sezonowo i prowadzi pociągi na trasie: Nowy Dwór Gdański/Sztutowo - Stegna - Jantar - Prawy Brzeg Wisły. więcej »

82-100 Nowy Dwór Gdański, ul. Dworcowa 29

Muzeum Bursztynu

Prywatne Muzeum Bursztynu - Bursztynowa Komnata - ul. Gdańska 64. Muzeum Bursztynu w Stegnie prezentuje ciekawe eksponaty brył bursztynu i inkluzji (ciało obce znajdujące się w minerale), pochodzące z prywatnych zbiorów właściciela Muzeum Wojciecha Głodzika. więcej »

82-103 Stegna, ul. Gdańska 64

Kościół w Stegnie

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie został wzniesiony w latach 1681-1683, na miejscu wcześniejszego, pochodzącego z XV w., w typowym dla Pomorza budownictwie ryglowym, zwanym też szachulcowym. Świątynia ma jedną nawę z drewnianym, stropem beczkowym oraz wieżę. Największą atrakcją kościoła jest największy w Polsce obraz, który podczepiony jest do jego sufitu. więcej »

82-103 Stegna, ul. Gdańska 1

Park Linowy

Park linowy w Stegnie położony jest blisko centrum miejscowości, koło stacji Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Park to 6 tras o różnym stopniu trudności, dodatkowo, dla najmłodszych, jest kolorowy plac zabaw z okrętem pirackim, basen z piłkami – waterball oraz eurobungee. więcej »

82-103 Stegna, ul. Gdańska 12

Mierzeja Wiślana

Mierzeja Wiślana to jedna z dwóch (druga to Mierzeja Helska) dużych mierzei naszego wybrzeża. więcej »