Atrakcje Turystyczne

Plaża

Plaża w Stegnie to największa atrakcja turystyczna tej miejscowości - główny cel odwiedzin tysięcy turystów. Plaża w Stegnie położona jest w odległości około 1500 m od głównej ulicy, ale wiele ośrodków wczasowych położonych jest bliżej plaży (800-1000 m). Latem w Stegnie wyznaczane są dwa strzeżone morskie kąpieliska: Stegna I - przy ul. Lipowej i Stegna II - ul. Morskiej. więcej »

Wejścia od ul. Lipowej i Morskiej

Żuławska Kolej Dojazdowa

Żuławska Kolej Dojazdowa to ciekawa atrakcja turystyczna regionu. Cieszą się z niej dzieci, ale i dorośli ją lubią. Żuławska Kolej Dojazdowa działa sezonowo i prowadzi pociągi na trasie: Nowy Dwór Gdański/Sztutowo - Stegna - Jantar - Prawy Brzeg Wisły. więcej »

ul. Dworcowa 29, Nowy Dwór Gdański

Muzeum Bursztynu

Prywatne Muzeum Bursztynu - Bursztynowa Komnata - ul. Gdańska 64. Muzeum Bursztynu w Stegnie prezentuje ciekawe eksponaty brył bursztynu i inkluzji (ciało obce znajdujące się w minerale), pochodzące z prywatnych zbiorów właściciela Muzeum Wojciecha Głodzika. więcej »

ul. Gdańska 64, Stegna

Park Linowy

Park linowy w Stegnie położony jest blisko centrum miejscowości, koło stacji Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Park to 6 tras o różnym stopniu trudności, dodatkowo, dla najmłodszych, jest kolorowy plac zabaw z okrętem pirackim, basen z piłkami - waterball oraz eurobungee. więcej »

ul. Gdańska 12, Stegna