Jantar - jaka jest lokalizacja, co robić, co zwiedzać, ciekawe m

Jantar

Jantar to przymorska wioska wypoczynkowa na Mierzei Wiślanej, położona między miejscowościami Mikoszewo i Junoszyno. W wakacje Jantar zamienia się w turystyczny kurort. Odbywa się tutaj dużo koncertów, imprez, turniejów plażowej piłki siatkowej. Miejscowa plaża to chyba najszersza plaża na naszym wybrzeżu, pokryta żółtym, drobnym piaskiem, spotkamy tu także kolorowe łodzie rybaków. Latem działa na niej strzeżone kąpielisko o długości 200 metrów. Zlokalizowane jest ono pomiędzy zejściami nr 79 (koło ośrodka wypoczynkowego Jantar) i nr 78. Jedyną wadą jest dość duży tłok na plaży – cóż takie są prawa tłumnego wczasowiska.

Swą nazwę Jantar zawdzięcza bursztynowi. W okolicach Jantaru, bursztyn występuję najczęściej. Nic więc dziwnego, że odbywają się tu Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Do tego Szkoła Podstawowa w Jantarze w wakacje staje się Muzeum Bursztynnictwa. Muzeum to cztery sale, można tu zobaczyć stare fotografie, mapy, ryciny oraz wyroby z bursztynu. Poznamy tu również historię miejscowości. Następną ciekawostką jest przechodząca przez miejscowość linia kolei wąskotorowej. Żuławska Kolej Dojazdowa funkcjonuje w wakacje i obsługuje pociągi na trasie: Prawy Brzeg Wisły - Jantar - Stegna - Sztutowo/Nowy Dwór Gdański. Tabor Żuławskiej Kolei Dojazdowej to wagony motorowe i lokomotywy spalinowe oraz wagony pasażerskie tak kryte, jak i otwarte – "letniaki". Jantar to właściwa baza do zwiedzania zabytkowego i pełnego atrakcji Gdańska czy Sopotu. Atrakcję stanowi również przeprawa promowa w Mikoszewie przez Wisłę.

Jantar to różnorodna propozycja - od eleganckich apartamentów po pola namiotowe. Nie brakuje tutaj także obiektów gastronomicznych.

Galeria

Lokalizacja

1523 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 2654 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0